سبک زندگی سالم

برنامه پیاده روی در فصل بهار

پیاده روی ورزشی است که مزایای فراوانی را به همراه دارد. پیاده روی منظم می‌تواند تاثیرات زیادی بر روی فشار خون، دیابت و دیگر بیماری‌های قلبی و عروقی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که 20 دقیقه پیاده روی در روز می تواند تا 30 درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. برخی افراد برای شروع نیاز به محرک و انگیزه بیشتری دارند، برای این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود که یک دوست و همراه برای خود برگزینند.

برای شروع بهتر است با یک برنامه صحیح و به صورت آهسته ولی پیوسته پیش روید. بدین منظور چند نکته را به شما پیشنهاد می دهیم:

  • همیشه به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید تا عضلات و قلب شما آماده شود و از طرف دیگر همیشه در آخر به آهستهی سرعت خود را کاهش دهید.
  • در هنگام خستگی خودتان را اذیت نکنید. اگر احساس خستگی می‌کنید یا هرگونه علائم قلبی داشتید، استراحت کنید.

با توجه به شرایط فصلی ما به شما یک برنامه دو ماهه پیشنهاد می‌کنیم که به شما کمک می کند به 150 دقیقه پیاده‌روی در هفته با سرعت متوسط برسید. در این برنامه بایستی ضربان قلب شما تا اندازه‌ای بالا رود که هنوز قادر به بیان یک جمله کامل بدون نیاز به تنفس باشید. بایستی در حین پیاده روی حواستان به فیگور و حالت بدن خود باشد، سر بالا، پشت صاف، شانه‌ها افتاده و شکم منقبض.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *