برنامه پیاده روی در فصل بهار

اشتراک گذاری این مقاله

پیاده روی ورزشی است که مزایای فراوانی را به همراه دارد. پیاده روی منظم می‌تواند تاثیرات زیادی بر روی فشار خون، دیابت و دیگر بیماری‌های قلبی و عروقی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که 20 دقیقه پیاده روی در روز می تواند تا 30 درصد احتمال ابتلا به بیماری‌های قلبی را کاهش دهد. برخی افراد برای شروع نیاز به محرک و انگیزه بیشتری دارند، برای این دسته از افراد پیشنهاد می‌شود که یک دوست و همراه برای خود برگزینند.

برای شروع بهتر است با یک برنامه صحیح و به صورت آهسته ولی پیوسته پیش روید. بدین منظور چند نکته را به شما پیشنهاد می دهیم:

  • همیشه به مدت 5 دقیقه بدن خود را گرم کنید تا عضلات و قلب شما آماده شود و از طرف دیگر همیشه در آخر به آهستهی سرعت خود را کاهش دهید.
  • در هنگام خستگی خودتان را اذیت نکنید. اگر احساس خستگی می‌کنید یا هرگونه علائم قلبی داشتید، استراحت کنید.

با توجه به شرایط فصلی ما به شما یک برنامه دو ماهه پیشنهاد می‌کنیم که به شما کمک می کند به 150 دقیقه پیاده‌روی در هفته با سرعت متوسط برسید. در این برنامه بایستی ضربان قلب شما تا اندازه‌ای بالا رود که هنوز قادر به بیان یک جمله کامل بدون نیاز به تنفس باشید. بایستی در حین پیاده روی حواستان به فیگور و حالت بدن خود باشد، سر بالا، پشت صاف، شانه‌ها افتاده و شکم منقبض.

عضویت در خبرنامه

از انتشار بهترین مقالات حوزه سلامتی باخبر بشید

برای مطالعه بیشتر

آیا خرما گلوتن دارد؟
سبک زندگی سالم

آیا خرما گلوتن دارد؟

 خرما یک میوه طبیعی و بدون گلوتن خرما، یک میوه خوشمزه و مغذی از خانواده آرونی است که در مناطق گرمسیری و خشک یافت می‌شود.

آیا گردو گلوتن دارد؟
سبک زندگی سالم

آیا گردو گلوتن دارد؟

گردو یک انتخاب بدون خطر برای افراد حساس به گلوتن در پاسخ به سوال آیا گردو گلوتن دارد؟ باید بگوییم خیر، گلوتن یک پروتئین موجود